TEMI.mk

27-ми април

Сител Телевизија

Порнашени пратеници сведочеа во случајот против организаторите на ,,27 април‘‘

27-ми април

Бранко Героски - ПлусИнфо

Тодоров или Заев? Кој лаже, тој краде, а и вошки има!

Имало или немало разговори помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за формирање широка коалиција, непосредно пред настаните на 27 април 2017 година? - Advertisement - Никола Тодоров, тогашен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, тврди дека такви разговори имало. „Ова прв…

Судство

Љупчо Поповски - Слободен Печат

Подарокот од Трамп за Вилма Русковска

Квалификацијата на Џо Бајден дека оние што насилно влегоа во Конгресот се „домашни терористи“ на директен начин го потврди обвинението за 27 април кај нас и за терористичка загроза на Републиката.