TEMI.mk

Curfew

Канал 5 Телевизија

Пендаровски го потпиша указот за Законот за амнестија за осудените за ковид полицискиот час

Referendum 

Фактор

По Казахстан, немири и в Узбекистан – Централна Азија слатко парче

Добивај вести на Viber Во првата половина на јануари годинава Казахстан беше зафатен од протести кои прераснаа во немири во кои имаше и жртви. Кулминација беше повикот на казхстанскиот претседател Касим-Жомарт Токаев до ОДКБ(Организацијата за колекти…

Curfew

Канал 5 Телевизија

Донесен Законот за амнестија - Канал 5 со серијал за потребата од овој закон

Curfew

Televizija Star

ХК АМНЕСТИЈА ЗА ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

EU and NATO integration 

Игор Петровски - Капитал

Билал Кара: Врвната технологија, знаењето и емпатијата се нашите адути во грижата за пациентите

Санте Плус Групацијата од Турција, своите почетоци во здравствените услуги ги има пред 20 години со првоотворената болница во Истанбул, а во Северна Македонија со свои активности е присутна од пред десетина години. Денес, Санте Плус има две болници в…

Curfew

Канал 5 Телевизија

Мајка на мало дете треба да оди за затвор поради прекршување на полициски час во пандемијата