TEMI.mk

Избори 2020

Бранко Героски - Магазин

Героски: Фала, друже Зоки – без тебе стварно не се може!

Новинарот Героски кој важеше ЗА гласноговорник на Зоран Заев, видно и крајно разочаран од Заев , со нова колумна но овој пат ВО посебен стил на неговиот тетовски дијалект а и со невидени вулгаризми. Во продолжение ви ја пренесуваме во целост неговата…

Судство

Гоце Трпковски - Призма

Правдата потклекнува под бесправната милост

Зошто на повторното судење за ТНТ, Миле Јанакиевски повторно како доказ го поднел решението за аболиција од претседателот Ѓорге Иванов, иако претходно му бил отфрлен?  Како и на сите други обвинети во случаите на Специјалното јавно обвинителство, чии…

Јавно Обвинителство

AlfaTV News

Димитриевски за Алфа: Нема никаков основ за кривична пријава, истата првично била отфрлена од ОЈО

Јавно Обвинителство

AlfaTV News

Димитриевски за Алфа: Нема никаков основ за кривична пријава, истата првично била отфрлена од ОЈО