TEMI.mk

Карантин

Веле Митаноски - ПлусИнфо

Дајте локдаун, оти сите ќе бидеме во нокдаун: Руски рулет без промашување!?

Сабајлево, ќе се состане Комисијата за заразни болести, која треба да одлучи дали до Владата ќе бидат препорачани нови рестриктивни мерки. Министерот Филипче, вчера ја најави : „На состанокот ќе се анализираат трендовите и инциденцата по региони како…

Карантин

Слободна ТВ / Slobodna TV

Градоначалникот на Неготино, Делков: Ситуацијата е алармантна, бараме седумдневен карантин

Корона  

Весна Дамчевска - Нова Македонија

Едно пандемично патување од личен агол

По долгиот но релаксиран лет од Истанбул за Бангкок, авионот беше 80 отсто празен, малкумина се упорни и истрајни да патуваат во ова време за Тајланд (ќе видите подолу во текстот и зошто), пристигнуваш на аеродромот „Суварнабуми“ и – културолошки шок…