TEMI.mk

Избори 2020

Јане Ѓорѓиоски - Civilmedia

Мицкоски без грам срам праша – До каде е случајот Никола Младенов

коментира: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Во својот вчерашен говор во предизборната кампања во Кочани, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна на случаите „Смилковско Езеро“, „Диво Насеље“, а ја спомна и трагичната смрт на новинарот, Никола Младенов…

Жешка политика

Дарко Јаневски - Денешен

ЈАНЕВСКИ: Како Судот на Џолев манипулира со јавноста за убиството на Христовски и кубењето на Шеќеринска

Дарко ЈАНЕВСКИ

По вчерешните протести во Ново Лисиче кои се однесуваа на убиството на младиот Никола Христовски и казната од три години за неговиот убиец, како и по масовните реакции дека дедо Панче кој ја искуба Шеќеринска во Собранието доби поостр…