TEMI.mk

Тајните хонорарци во Владата

Реџеп Исмаил (Хактан) - Антропол

Скандалот со хонорарците е само дел од легалниот политички поткуп на власта

Статус на Реџеп Исмаил – Хактан: ”Скандалот со хонорарците во Влада е само едно мало парче од мозаикот на методи и практики за тоа како властите во Македонија ги користат јавните ресурси за легален политички поткуп, односно, обезбедување на поддршка …

Тајните хонорарци во Владата

Иљче - ПлусИнфо

Вадете ги списоците со останатите 970.000 евра што сте ги исплатиле на тајни хонорарци три години наназад

Недрага Владо, Супер што го објавивте списокот на владини цицачи, само имајте предвид дека знаеме да собираме и според ова што го споделивте, исплатени се триесетина илјади евра, а истражувањето, како и вашиот портпарол потврди дека за 3 години се по…

Тајните хонорарци во Владата

Ивор Мицковски - ПлусИнфо

Никој не ве сака, ниту пак верува во вас, ве бранат само платениците и профитерите од вашето владеење

Наместо Владата да плаче дека народот и новинарите и правеле хајка, нека ги објави сите податоци за целиот милион евра потрошени на хонорарци. Потоа да објасни зошто олкава армија хонорарци за медиумската и пропагандна машинерија на власта. Потоа нек…

Тајните хонорарци во Владата

Иљче - ПлусИнфо

УПАТСТВО Како се станува таен хонорарец во Влада

Кога Заев се вози со хеликоптер, ти спореди го со Грујо и набројувај колку пати тој се возел. - Advertisement - Кога ја критикуваат Владата дека не е способна да набави вакцини, ти пишувај дека цел свет нема вакцини. Кога ќе речат Владата е неспособн…

Тајните хонорарци во Владата

Васко Маглешов - Призма

Тајните хонорарци во Владата

Граѓаните знаат колку кафе или вода испиле премиерот или министрите, рече неодамна во интервју за српската телевизија N1, премиерот Зоран Заев. Тоа, како што појасни, било знак дека Владата и министерствата се отворени и отчетни пред граѓаните и оти …