TEMI.mk

EU and NATO integration 

Jadranka Kostova - Фокус

Црната листа не им ја зацрни баш иднината!

Плодовите што ги обраа зацрнетиве фактори не им беа баш горчливи. Тачи и Бошкоски се дел од владејачката коалиција, а и за Груевски и Мијалков не настапија црни денови. И кога ќе се објават новите фаци на црната листа, ќе чешаме јазици извесно време……

The fight against corruption 

Ljupco Popovski - Либертас

Како работи демократијата

Покренатата истрага поради класифицираните документи на Џо Бајден покажува како функционира независното судство во вистинска демократија. Тоа изгледа дури и незамисливо за нас. Џо Бајден е среде бура и откритието дека неовластено поседувал класифицир…

Corruption 

Телма ТВ / Telma TV

Топ Тема Чии пропусти ги прават македонските затвори меѓу најпорозните во Европа 01.02.2023

The fight against corruption 

Телма ТВ / Telma TV

Топ Тема интервју со евроамбасадорот Дејвид Гир 01.02.2023